آمار

اخبار هواپیمایی

گردشگری

سایت سپهر 360, سایت تی چارترچارتر 724,

واکنش سازمان هواپیمایی به سوءاستفاده برخی ایرلاین‌ها:گرانفروشی ندیده ایم

نوشته شده در تاریخ 17/1/98 ساعت 13:42 توسط های چارتر

رضا جعفرزاده درباره وضعیت فروش بلیت هواپیما در شرایط بحرانی برخی از استان‌های سیل‌زده اظهار داشت: سازمان هواپیمایی کشوری در تمام این ایام همواره به تمام شرکت‌های هواپیمایی این توصیه را داشته که حداکثری همکاری با مسافران و مردم مناطق سیل زده را داشته باشند تا جابه‌جایی مسافران به نحو احسن انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ گزارش مردمی و هیچ گزارشی از نهادی مبنی بر گران‌فروشی بلیت هواپیما دریافت نکرده‌ایم، گفت: فروش بلیت هواپیما در دامنه حداقلی و حداکثری قیمت‌ها که در آذرماه سال گذشته تعیین شده بود، فروخته شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه ممکن است در برخی مسیرها نرخ بلیت هواپیما حداکثر نرخ مجاز تعیین شده به فروش رسیده باشد، ادامه داد: به دقت بازار فروش بلیت هواپیما را در این ایام به ویژه برای مناطق سیل زده رصد کرده‌ایم و می‌کنیم. اجازه نخواهیم داد شرکت هواپیمایی، آژانس مسافرتی، سایت‌ها یا دفاتر خدمات مسافرتی بلیت هواپیما را بالاتر از نرخ‌های مجاز به فروش برسانند.

جعفرزاده ادامه داد: اعلام کرده‌ایم در صورت کنسلی به‌دلیل شرایط جوی تمام هزینه بلیت هواپیما به مردم پرداخت شود و جریمه‌ای از نرخ بلیت کسر نشود. از سوی دیگر تمام ایرلاین‌ها موافقت کردند در صورت نیاز به انجام پروازهای فوق‌العاده به مناطق سیل‌زده همکاری‌های ویژه و لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: اگر ستاد مدیریت بحران تشخیص دهد که باید برای برخی پروازها در مسیر مناطق سیل‌زده تخفیف اعمال شود،  به‌طور قطع با همکاری ایرلاین‌ها تخفیف‌های ویژه در بلیت هواپیما در آن مسیرها ارایه خواهد شد.     

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره نحوه برخورد با متخلفان و گران‌فروشان اظهار داشت: سازمان تعزیرات و قوه‌قضاییه براساس مبناهای حقوقی خود نسبت به جریمه شرکت‌های هواپیمایی اقدام می‌کنند اما سازمان هواپیمایی چندین برخورد با متخلفان را در دستور کار دارد.

وی افزود: اگر شرکت هواپیمایی در بحث فروش بلیت مرتکب تخلف شده باشد،  در واگذاری مجوز پروازها و مسیرها ترتیب اثر داده خواهد شد. اگر این تخلف از سوی دفاتر دارای بند الف انجام شود، در مرحله اول اخظار، در مرحله دوم تعلیق مجوز و در مرحله آخر نسبت به لغو مجوز اقدام می‌کنیم.

منبع: شریان


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.