آمار

اخبار هواپیمایی

گردشگری

سایت سپهر 360, سایت تی چارترچارتر 724,

صید هواپیمایی قطر از آسمان ایران و چین

به گزارش های چارتر به نقل از فرارو :ممکن است راه‌اندازی برخی خطوط پروازی در کوتاه‌مدت سودآوری زیادی نداشته باشد، اما نگاه بلندمدت و باقی ماندن در بازار هدف برای سود بیشتر در آینده، این کار را توجیه‌پذیر می‌کند؛ و این همان منطقی است که هواپیمایی قطر را به فراست راه‌اندازی خط پروازی پکن-اصفهان انداخته است.

به گزارش ایرنا، اعلام هواپیمایی قطر ایرلاین برای از سرگیری پرواز به مقاصد شهر‌های جدید ایران همچون اصفهان و شیراز در میان اخبار نه چندان خوشایند این روزها، شاید نسیم دلنوازی برای صنعت گردشگری کشورمان باشد؛ هرچند جای خالی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در این میان، به شدت احساس می‌شود.

هواپیمایی قطر در یکی از صفحاتش از راه‌اندازی خط پروازی از پکن به اصفهان خبر داده و در تبلیغاتش با پس‌زمینه تصویر مسجد جامع اصفهان، نوشته است «اصفهان؛ جایی که فرهنگ عجیب و غریب و زیبایی طبیعی ترکیب شده است.»

به نظر می‌رسد با توجه به اهمیت صنعت گردشگری در برنامه ششم توسعه وجود این گونه اتفاقات، تاثیر مثبتی بر ورود گردشگر به داخل داشته باشد. همچنین در شرایطی که وجود تحریم‌ها بر فروش نفت ایران اثر گذاشته توسعه گردشگری به ارزآوری کمک خوبی می‌کند.

«محمدحسن کرمانی» کارشناس گردشگری روز شنبه در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، این امکان هواپیمایی قطر را مثبت ارزیابی کرد و افزود: نباید ایرلاین‌های داخلی را در شرایط کنونی مجبور به گذاشتن این پرواز‌ها کرد، زیرا ممکن است برای ایرلاین‌های داخلی توجیه اقتصادی نداشته باشد.

وی حوزه گردشگری نداشتن هواپیما برای پرواز‌های طولانی‌مدت و یا نبودِ تعداد زیاد مسافر از دلایلی عنوان کرد که ایرلاین‌های داخلی از گذاشتن چنین پرواز‌هایی طفره می‌روند.

«رضا عابدینی سهی» جهانگرد ایرانی نیز دلیل اصلی قطر برای گذاشتن چنین خطوط هوایی را ماندن در بازار هوایی ایران دانست و گفت: مسئولان ایرلاین قطر می‌دانند با رفتن بسیاری از ایرلاین‌های خارجی از خطوط هوایی ایران، این بازار خالی می‌ماند و آن‌ها می‌توانند یکه‌تاز میدان شوند.

وی با اشاره به روابط خوب اقتصادی ایران و قطر گفت: طرف قطری همچنین می‌داند ممکن است ایرانی‌ها به دلیل افزایش نرخ دلار، کمتر به سفر‌های اروپایی بروند، اما سفرهایشان را به کشور‌های همسایه افزایش می‌دهند و آن‌ها می‌توانند از این اتفاق بهترین استفاده را بکنند.

این فعال اجتماعی اضافه کرد: همچنین کارشناسان و بازاریاب‌های این ایرلاین به خوبی متوجه هستند که پس از پایان یافتن تحریم‌های ایران، جای پای آن‌ها محکم است، اما ایرلاین‌های دیگر به راحتی نمی‌توانند به جای گذشته‌شان بازگردند.

این گردشگر گفت: شرکت‌های بزرگ به سود‌های مقطعی و زودگذر دل نمی‌بندند و سعی دارند برای کسب سود‌های بزرگ در آینده بازارشان را حفظ کنند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی نیز در واکنش به اعلام هواپیمایی قطر مبنی بر راه‌اندازی پرواز اصفهان - پکن گفت: این اتفاق بسیار خوبی است که امیدواریم ایرلاین‌های داخلی نیز این امکان را برای مسافران ایجاد کنند.

«حرمت‌الله رفیعی» خاطرنشان کرد: به طور قطع کارشناسان هواپیمایی قطر بازاریابی برای این خط هواپیمایی را انجام داده و به این نتیجه رسیده‌اند که مسافر کافی در این مسیر وجود دارد و قطعا با راه‌اندازی این مسیر ضرری متوجه این ایرلاین نخواهد بود.

وی افزود: البته ایرلاین‌های داخلی نیز دلایلی برای راه‌اندازی نکردن این مسیر پروازی دارند که از آن جمله می‌توان به نداشتن هواپیما برای مسیر‌های طولانی و یا علاقه به تردد در مسیر‌های کوتاه اشاره کرد.

«عرفان فکری» کارشناس و مدرس گردشگری نیز بازگشت پرواز پکن به اصفهان به خطوط هواپیمایی قطر را امیدوارکننده دانست و گفت: در این فضای ناامیدکننده که بسیاری از ایرلاین‌های خارجی به دلیل کاهش سفر‌های خروجی در پی افزایش نرخ دلار از ایران رفتند، بازگشت این خط هوایی بسیار ارزنده است.

وی یکی از شاخصه‌های گردشگری را افزایش پرواز‌های داخلی و خارجی به کشور ارزیابی کرد و افزود: گرفتن مجوز‌های متعدد داخلی و بین‌المللی برای برقراری پرواز هزینه‌های زیادی دارد، اما راه‌اندازی مجدد آن، هزینه‌های چند برابری به دنبال خواهد داشت بنابراین به نظر می‌رسد کارشناسان بازاریابی هواپیمایی قطر با اطمینان از سود بیشتر دست به این اقدام زده‌اند.

این کارشناس گردشگری افزود:‌ای کاش ایرلاین‌های داخلی نیز این پرواز را در برنامه‌شان می‌گذاشتند تا سود آن به جیب شرکت‌های داخلی برود و سبب اشتغال و رونق آن‌ها شود.

«آرش نورآقایی» از فعالان حوزه گردشگری نیز می‌گوید برای ارزیابی این موضوع نباید زود نتیجه‌گیری کرد و باید دلایل قطر از گذاشتن این پرواز را بیشتر بررسی کنیم.

وی برگزاری جام جهانی 2020 را یکی از دلایل هواپیمایی قطر برای گذاشتن این پرواز اعلام کرد و افزود: ممکن است هواپیمایی قطر برای کسب سود در طولانی‌مدت اقدام به این کار کرده است.

نورآقایی افزایش خطوط پروازی را یک نقطه قوت برای گردشگری کشور‌ها برشمرد و گفت: قطعا افزایش پرواز‌ها به گسترش صنعت توریسم و در نتیجه ایجاد اشتغال کمک زیادی می‌کند، ولی آنچه نمی‌توان به راحتی از آن عبور کرد این است که امتیاز هوایی این پرواز را به چه قیمت و برای چه مدتی در اختیار هواپیمایی گذاشته است.


منبع : فرارو


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.